Ovocný salát si umí vyrobit i naše nejmenší děti

Třídu Kuřátek navštěvují dvouleté a tříleté děti. Ani nízký věk ale malá kuřátka nezastavil v objevování zdravých potravin.

V rámci tématu Ovoce a zelenina jsme se rozhodli připravit si zdravou svačinku - ovocný salát. Do přípravy jsme zapojili i rodiče, jejichž úkolem bylo obstarat dětem alespoň jeden kus ovoce. Fantazii se meze nekladly, a proto se nám ve třídě sešlo i několik kusů exotického ovoce (ananas, mango, banán). Nejčastěji děti donesly jablka, hrušky a švestky.

Jednotlivé druhy děti samy nakrájely pomocí příborového nože, společnými silami všechno ovoce zamíchaly a nachystaly do mističek. Takto připravený ovocný salát dětem velmi chutnal a snědly i to ovoce, které by samostatně možná ani neochutnaly.

Prožitkovým učením se děti dozvěděly, jak si vyrobit zdravou svačinku, jak jednotlivé ovoce chutná, jakým způsobem zacházet s příborovým nožem, a také to, že "bez práce nejsou koláče" :).

Ovocný salát si umí vyrobit i naše nejmenší děti 1