Odpoledne ke Dni matek spojené s ochutnávkou salátů

V květnu 2018 proběhlo v MŠ „U Skřítků“ na Seifertově ulici v Jihlavě odpoledne ke Dni matek. Bylo to odpoledne plné tvoření, přednesů básniček a zpěvu písniček a ohlédnutí za vším, co se děti během celého roku naučily. Součástí setkání byla i ochutnávka salátů pro rodiče a jejich děti, které naše paní kuchařky připravily podle zásad zdravé výživy. Společně jsme nevěděli, který salát ochutnat dřív zda fazolový, nebo těstovinový (s tarhoňou) či ovocný s kuskusem, anebo salát z bulguru a kuřecího masa či ochutnat zeleninový salát s tuňákem a kuskusem. Zkrátka nabídka salátů byla pestrá a rozmanitá. Každý, kdo ochutnal, si přišel na své. Na přípravu salátů byly použity ingredience, které v MŠ ve stravě průběžně zařazujeme, a rodiče tak měli jedinečnou možnost ochutnat, jak se jejich děti v naší školce stravují. Ochutnávka salátů velmi uspěla u dětí, ale především i u rodičů. Byla chválena nejen chuť salátů, využívání zdravých surovin, ale i jejich vzhled, což je také důležité – jak se říká: „jíme i očima". Rodiče také využili možnosti si z ochutnávky odnést domů recepty na tyto saláty. Z příjemně stráveného odpoledne máme celkově dobrý dojem a kladné ohlasy naznačují zelenou pro start dalších podobných neformálních setkání s rodiči a jejich dětmi.

Odpoledne ke Dni matek spojené s ochutnávkou salátů 1