Od semínka po rostlinku

13. 6. 2019
Základní škola a mateřská škola obce Zbyslavice, příspěvková organizace

Od dubna do června jsme s dětmi realizovali projekt "Od semínka k rostlince". Úkolem dětí bylo si doma vysadit semínka jedné rostlinky , starat se o ni, sledovat, jak se mění, vyvíjí a rostěea zapisovat si to do svého deníčku.

Dali jsme dětem možnost vybrat si ze semínek, které jsme obstarali /bazalka, hrášek, rajče, paprika, lichořeřišnice, petržel/ . Ve škole jsme si společně zjistili o vybraných rostlinkách všechny informace, především pak, jak se o ně starat a co jednotlivé rostlinky potřebují. Děti si potom semínka odnesly domů a zasadily si je na zahradě nebo v truhlíku. Dostaly svůj deníček, do kterého si měly zaznamenávat a zakreslovat, jak se rostlince vede, jak roste, jakou úrodu jim nakonec přinesla a jak třeba plody spotřebovali s rodinou v kuchyni. Své zkušenosti děti celou dobu trvání projektu mezi sebou sdílely a v červnu se potom podělily o výsledky svého pozorování a své péče. 

Od semínka po rostlinku 1Od semínka po rostlinku 1Od semínka po rostlinku 1Od semínka po rostlinku 1Od semínka po rostlinku 1Od semínka po rostlinku 1Od semínka po rostlinku 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací