OCHUTNÁVKA POMAZÁNEK S RECEPTY

OCHUTNÁVKA POMAZÁNEK

Dne 20.4.2023 se konala, tak jako každý rok, akce „Den Země“ pro děti a rodinné příslušníky. Podívat se přišli i ti, kteří k nám chodili v předchozích letech.

Školní kuchyně připravila ochutnávku čtyř pomazánek.

Nabízeny byly:

• pomazánka s ředkvičkami a vejci
  • pomazánka z olejovek s Lučinou
  • pomazánka z červených fazolí
  • špenátová pomazánka

Rodinní příslušníci vyhodnotili špenátovou pomazánku jako tu, která jim nejvíce chutná.      Na druhém místě se umístila pomazánka z červených fazolí a na místě třetím obě zbývající pomazánky.

U jednotlivých pomazánek byly pro rodiče připraveny receptury.

Vedoucí ŠJ a kuchařky s rodiči mluvily o sestavování jídelníčku, Nutričním doporučení k plnění spotřebního koše, o tom, co vše najdou pod školní jídelnou na webu např. sborník receptů naší MŠ.

Ke shlédnutí byly sáčky se surovinami jako např. bulgur, pohanka, kuskus, různé druhy vloček (kukuřičné, jáhlové, špaldové) atd. I toto rodiče hodnotily velmi kladně, neboť tyto suroviny doma někteří k vaření nepoužívají a mohly vidět, jak vypadají.

Poděkování patří sponzorům: pekárně Choustníkovo Hradiště, JIP východočeské a.s. za tvaroh, Lučinu a pomazánkové máslo a panu Petru Mudrochovi za dodání zeleniny.

Marcela Šancová, vedoucí ŠJ