Ochutnávka ovoce v Motýlcích

V úterý, 25. září, jsme si s dětmi povídali o tom, co se děje s přírodou na podzim a co děláme o podzimu na zahradě – shrabeme listí, česání ovoce a otrhávání vína. Tímto jsme s dětmi zahájili ochutnávku ovoce (jablka, víno, švestky a hrušek). Nejdříve jsme si s dětmi povídali o našem ovoci, které jsme měli připravené na stolečku, povídali jsme si o názvu ovoce, určovali tvar, barvu a ochutnali, aby pro děti byla poté ochutnávka ovoce se zavázánýma očima alespoň o trochu jednodušší a po rozkrojení ovoce jsme s dětmi určovali, co se ukrývá uvnitř ovoce – pecka, jaderník. Děti měly zavřené oči a za pomocí svých smyslů jako je hmat, čich a chuť poznávaly, které ovoce ochutnávají a drží ve svých rukách. Ochutnávka ovoce a povídání o ovoci nás velmi zaujalo.

Ochutnávka ovoce v Motýlcích 1Ochutnávka ovoce v Motýlcích 1Ochutnávka ovoce v Motýlcích 1