O kouzelné fazoli

21. 6. 2021

Na motivy pohádky o kouzelné fazoli jsme si s dětmi ze třídy Koťátka také zkusili zasadit kouzelné fazolky. Nejdříve jsme si povídali o tom, jak správně fazolku zasadíme a co semínko potřebuje, aby nám vyrostlo. Každé z dětí dostalo průhledný kelímek, vatu a čtyři fazolky, dvě hnědé a dvě bílé a velkou zodpovědnost starat se o svoje semínka.  Paní učitelky dětem vysvětlily, že semínka vyrostou pouze dětem, které se o ně budou starat, pravidelně je zalívat.

Naštěstí jsme zjistili, že děti ve třídě Koťátka jsou opravdu zodpovědní a pečliví zahradníci a nikdo z dětí na svá semínka nezapomněl. Děti mohli každý den ve školce pozorovat jak jim semínko roste. Každý den jsme zaznamenávali změny a zjišťovali, co se změnilo. Díky průhlednému kelímku jsme také mohli krásně sledovat celý proces klíčení a popsat si jednotlivé části malé rostlinky. Odměnou šikovných zahradníků bylo, že opravdu každému z nich vyrostli čtyři malé fazolky.

O kouzelné fazoli 1O kouzelné fazoli 1O kouzelné fazoli 1O kouzelné fazoli 1O kouzelné fazoli 1