Nové chutě ochutnejte, ke svačině pospíchejte

21. 2. 2021
Mateřská škola, Kroměříž, Spáčilova 3239, příspěvková organizace

Nové chutě ochutnejte, ke svačině pospíchejte

Naše mateřská škola se zapojila do projektu skutečně zdravá škola- ve školce byla stanovena akční skupina, rodiče jsou informování prostřednictvím nástěnky v hlavním koridoru a další informace získávají přímo od učitelek v jednotlivých třídách.

Naše šikovné paní kuchařky se pustily do hledání nových a hlavně zdravějších receptů. Minulý týden se to zajímavými recepty jen hemžilo. Za zmínku určitě stojí salát z čerstvé červené řepy či cizrnová pomazánka se sušenými rajčaty.

Salát z čerstvé červené řepy s jablky

Pro děti byla čerstvá červená řepa úplně novou chutí, a proto bylo třeba je s touto surovinou řádně seznámit. Zaměřili jsme se na tuto zeleninu v ranních hrách a činnostech, kdy si ji děti prohlédly, osahaly, přivoněly a po rozkrojení nastala ta nejzajímavější činnost a tou bylo prozkoumání plátku lupou.

U obědu přišel čas samotné ochutnávky, všechny děti salát ochutnaly, většina jej snědla a některé si i přidaly.

Recept:

• Nastrouhaná červená řepa
  • Nastrouhaná jablka
  • Citron, med a sůl
  • Zakysaná smetana

Všechny suroviny promíchat a salát je hotový.

Cizrnová pomazánka se sušenými rajčaty

Opět nová, netradiční a hlavně zajímavá kombinace chutí na děti čekala v podobě dopolední svačiny. Paní kuchařky přichystaly cizrnovou pomazánku se sušenými rajčaty, která děti oslovila a moc jim chutnala viz fotogalerie.

Recept:

• Sušená rajčata
  • Cizrna
  • Česnek, citronová šťáva, jarní cibulka
  • Na posypání řapíkatý celer

Všechny suroviny se společně vyšlehaly, děti si řapíkatý celer mohly nasypat na chleba dle své vlastní chutě.

Nové chutě ochutnejte, ke svačině pospíchejte 1Nové chutě ochutnejte, ke svačině pospíchejte 1Nové chutě ochutnejte, ke svačině pospíchejte 1Nové chutě ochutnejte, ke svačině pospíchejte 1Nové chutě ochutnejte, ke svačině pospíchejte 1