Nová školní zahrada zdraví

V říjnu roku 2021 jsme se díky dotaci z Jihomoravského kraje s názvem "Zahrada zdraví na ZŠ a MŠ Radostice" mohli vrhnout do vylepšení naší školní zahrady. Již dříve jsme měli k dispozice pár záhonků a bylinkovou sekci. Díky finanční podpoře z dotace jsme mohli naší školní zahrádku přebudovat a zahrnout do ni nejen záhony pro zeleninu, ale také nový a větší záhon pro bylinky, záhon pro různé keře přes ostružiny, borůvky, angrešt až po černý bez nebo rakytník a další. Na žádné zahrádce také samozřejmě nesmí chybět jahodníky. Významným bodem byla také výsadba nových ovocných stromů - jabloní a hrušní.

Děkujeme zaměstnancům a rodičům dětí z MŠ i ZŠ za pomoc s výsadbou.

Zahrádka je tedy založena a už se moc tešíme, jak ji s dětmi z mateřské i základní školy budeme opečovávat, a také sklízet.