Noc s Andersenem- pohoštění

Jako v jiných školách i u nás proběhla noc s Andersenem. Navštívily jsme knihovnu, poslechli pohádky a přespali ve škole. Děti měli mnoho zážitků. Školáci spali ve třídách ve spaváku a odvážnější školkáčci ve svých postýlkách ve školce, ale i ti nejmenší se přišli podívat a po programu si je rodiče odvedli domů.

Největším zážitkem pro mě jako vedoucí školní jídelny byla zručnost rodičů, které musím moc pochválit. Školní jídelna připravila dětěm chleby se dvěma pomazánkami a zelenimovou oblohou, čaj a kakao. O mlsání a buchtu k snídani se měli postarat rodiče.

Jsem ráda, že si rozumíme i beze slov. Rodiče sami vybrali, co dětem dají. Vše bylo domácí a moc dobré a často i zdravé. Já jsem kupované sladkosti ani náznakem nezakázala, přesto rodiče ani nenapadlo usnadnit si práci. Ani jediný kousek nebyl z obchodu. Na fotkách vidíte domácí koláče, bábovky, beránky, buchty, mechový dotr, zdobené ovoce, zeleninový talíř s miniřízečky, tyčinky, mufiny, a mnoho dalších pochoutek.

Inspirovali jsme se z přednášky o sladkostech, kde zaujal nápad s čištěním zubů po Oreo sušence a jablíčku, děti se dívali do zrcadla jestli se jim povedlo zuby vyčistit na první pokus. Spaní ve škole se k tomuto pokusu krásně hodilo, protože všichni měli kartáčky a pastu.