Neplýtvejme jídlem, aktualizování 18.4.

10. 1. 2023

Každý den se naše jídelna potýká s větším či menším obsahem zbytků, které nejen žáci, ale i učitelé vyhazují. Někdy se stává, že v boxu na zbytky nekončí jen zbytek knedlíku nebo lžíce omáčky, které jsme nezvládli sníst, ale zaznamenali jsme, že tu končí i zdravé a nevadné ovoce.

Dne 10. ledna 2023 nám kuchařky zvážily náš zbytkový box. Jeho váha nás nemile překvapila. Na oběd byla slepičí polévka s kroupami. Jako hlavní chod se podávala rajská omáčka s masovými koulemi a houskovým knedlíkem. Ve školní jídelně se vydalo 132 porcí, ze kterých zbylo 12 kg jídla. Pevně věříme, že po nějakém čase, kdy provedeme vážení znovu, bude kil zbytků méně.

Dne 18. dubna kuchařky uvařili znovu stejné jídlo, aby jsme mohli porovnat, zda - li jsme snížili plýtvání jídlem. Bylo 129 strávníků a celkem 9 kg zbytků. Tedy nám zbylo postatně méně zbytků! Budeme i nadále pokračovat a více zařazovat téma plýtvání jídlem.