Návštěva lesa

18. 11. 2022

Během podzimu se příroda chystá na zimu a ani my z mateřské školy ve Věkoších jsme u toho nesměli chybět. S dětmi jsme se vydali na výlet do hradeckých lesů k rybníku Biřička. Děti tak měly možnost pozorovat hned dva druhy ekosystémů – prostředí lesa a stojaté vodní plochy.

Každá z šesti tříd si zvolila vlastní obchůzkovou trasu. Některé děti absolvovaly přichystanou bojovou hru s luštěním a hledáním pokladu, jiné stavěly domečky pro lesní zvířátka. Další pozorovaly divokou volavku popelavou, sojku obecnou či šplouchající ryby ve zbývající vodě po výlovu rybníka nebo se daly po stopách naučné stezky. Cestou děti nasbíraly spoustu hub, šišek, žaludů, bukvic, listů a dalších podzimních pokladů, které mohou ve školce dále pozorovat a zkoumat.

Ze všech koutů na všechny dýchala atmosféra pozdního podzimu a pozvolné, tajemné očekávání příchodu paní Zimy.

Návštěva lesa 1Návštěva lesa 1Návštěva lesa 1Návštěva lesa 1Návštěva lesa 1Návštěva lesa 1Návštěva lesa 1Návštěva lesa 1