Návštěva firmy Vitaminátor aneb jablíčka všemi smysly

Firma VITAMINÁTOR pravidelně dodává do mateřské školy Hradec nad Moravicí nepasterované šťávy, které jsou dětem podávány k obědu.

Dne 1.6. 2018 jsme pro děti z MŠ připravili výlet s exkurzí a ochutnávkou ovocných šťáv z místních plodin.

Nejprve si děti prošly výrobnu, kde šťávy vznikají, viděly postup, jak se ovoce přes velký stroj mění v zdravou šťávičku. Dále nahlídly do chladírny, kde ovoce čeká v bedýnkách na své další zpracování. Nakonec si děti prohlédly a i prošly velkými sady, kde rostou suroviny, jako jsou jablka, rybíz, borůvky a další.

U lesa si děti opekly špekáčky a někteří poprvé zažili, jaké to je, když máme kouř v očích. Děti opravdu vnímaly všemi smysly, chuťové pohárky i čichové vjemy potěšily šťávy různých chutí a vůní, zrakem děti vnímaly krásu ovocných sadů, sluchem vnímaly hluk odšťavňovače, hmatové buňky přišly na řadu v chladírně, kde byly velká zima a dětem naskakovala husí kůže.

Z exkurze odjížděly děti nadšené, plné nových zážitků a také příjemně unavené.

Návštěva firmy Vitaminátor aneb jablíčka všemi smysly 1Návštěva firmy Vitaminátor aneb jablíčka všemi smysly 1