Návštěva farmy Ličkovi v Sedlnicích

17. 6. 2019
Základní škola a mateřská škola obce Zbyslavice, příspěvková organizace

Rádi jezdíme na farmy, abychom viděli, jak se pěstuje zelenina a ovoce ve větším množství a dozvěděli se, jak to na takové farmě chodí. Tentokrát jsme navštívili farmu Ličkovi v Sedlnicích, která pěstuje snad všechny druhy zeleniny a ovoce. Pořádají samosběry, své výpěstky prodávají ve svém obchůdku na farmě nebo formou bedýnek. K pěstování nepoužívají chemické postupy, ale využívají alternativní a přírodní prostředky třeba na ochranu stromů nebo plodů před nemocemi a plísněmi. 

Na farmě jsme viděli sady jablek a hrušek, také jsme se seznámili s technikou a stroji, které se na farmě používají a podívali jsme se i do zázemí, kde se všechna zelenina třídí, čistí a chystá na prodej.

Nakonec jsme se podívali i do farmářského obchůdku, kde se vše přímo na místě prodává. A tak je to nejlepší. Přímo z farmy na náš stůl.

Návštěva farmy Ličkovi v Sedlnicích 1Návštěva farmy Ličkovi v Sedlnicích 1Návštěva farmy Ličkovi v Sedlnicích 1Návštěva farmy Ličkovi v Sedlnicích 1Návštěva farmy Ličkovi v Sedlnicích 1Návštěva farmy Ličkovi v Sedlnicích 1Návštěva farmy Ličkovi v Sedlnicích 1Návštěva farmy Ličkovi v Sedlnicích 1Návštěva farmy Ličkovi v Sedlnicích 1Návštěva farmy Ličkovi v Sedlnicích 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací