Naše školní zahrada

10. 3. 2021

Dovolte, abych Vám představila naši školkovou zahradu. V roce 2019 prošla zahrada naší mateřské školky rozsáhlou rekonstrukcí a kromě nových herních prvků se rozrostla i o část pěstitelskou, kde mají děti k dispozici 4 záhony ve kterých pěstují převážně kořenovou zeleninu (mrkev,petržel..), ale také ředkvičky, saláty, rajčata, kopr... . Také na zahradě naleznete obrovský záhon, který je v době sezóny plný jahod, které děti vždy důkladně sklidí, hned jak se začnou červenat. Dále zde mámé bylinkový záhon na kterém naleznete velkou a rozmanitou škálu bylinek (máta, meduňka, rozmarýn, libeček, tymián...). Na zahradě mají děti k dispozici také záhon s malinami, borůvkami, morušemi, vínem a také zde mají vysazené kiwi....

Děti mají na zahradě také spoustu ovocných stromů, jabloně, třešně, švestky, hrušně, lískový oříšek, vlašský ořech .... . Převážně jablka děti na podzim pomáhají sklízet, aby si jablíčka užili i v zimě.

Tak tohle je naše zahrada... .