Naše první schůzka s koordinátorkou SZŠ

Dne 26.4.2018 proběhlo setkání s Mgr. Martinou Wilczkeovou, koordinátorkou programu „Skutečné zdravá škola“.

Tento program pod záštitou Ministerstva životního prostředí a Ministerstva zemědělství usiluje o to, aby děti jedly jídlo, které je zdravé a které jim chutná, a aby věděly, odkud jídlo pochází a jak vzniká.

Setkání se zúčastnily paní učitelky ze všech našich mateřských škol – z Hradce n. Moravicí, Kajlovce, Bohučovic, Jakubčovic, paní ředitelka, zástupkyně, vedoucí školní jídelny a p.kuchařka.

Paní učitelky představily, jak zapojují již prakticky děti do programu. Zazněla zde spousta dalších dobrých nápadů a podnětů. Tyto jsou potřebné ke splnění kritérií pro udělení bronzového stupně hodnocení, o který usilujeme. Celou řadu těchto kritérií školní vývařovna již také běžně praktikuje.

Současně proběhla také debata k analýze aktuální výzvy SZŠ nazvaná „Miluji jídlo-neplýtvám“.

Vize programu “ Skutečně zdravá škola“ je nabízet dětem jídlo, které je chutné, zdravé a připravené z kvalitních surovin. Školy také pomáhají dětem získat představu o tom, odkud jídlo pochází a jak se pěstuje nebo vyrábí. Umožňují svým žákům porozumět vztahům mezi jídlem, které jí, a světem, ve kterém žijí. Děti si ze školky odnášejí základy zdravých stravovacích návyků a důležité informace, díky kterým si v životě dokážou vybrat zdravé, kvalitní a udržitelným způsobem produkované potraviny.

Alena Hložková - vedoucí školní jídelny