Miluji jídlo - neplýtvám

2. 3. 2018

Miluji jídlo, neplýtvám Víte, že se každoročně na světě vyhodí nebo zkazí jedna třetina vyrobeného jídla, tedy 1,3 miliardy tun potravin, což je množství, které by dokázalo nasytit až tři miliardy lidí. V České republice se ročně znehodnotí 829 851 tun potravin, což představuje 80 kg na osobu. Průměrný Čech za život vyhodí více než 5 300 kg jídla. Spolu s jídlem vyhazujeme také peníze, které bychom mohli využít smysluplněji. Tento text ze Skutečně zdravé školy nenechal naši školu lhostejnou. V rámci projektu SKUTEČNĚ ZDRAVÁ ŠKOLA, kde jsme již za naše aktivity získali bronzovou medaili, jsme se zapojili do iniciativy - Miluji jídlo, neplýtvám. Zajímá nás, kolik potravin se vyhodí z naší školní jídelny. Patrony této akce na škole se stali naši nejstarší žáci, kteří vyrobili tabulky, kam každý den zapisují, kolik litrů zbytků se vyhodilo. Protože jsme se do akce zapojili od února, máme číselných údajů pouze málo, ale i tak jsou čísla alarmující. V květnu se pak děti rozhodnou, jak bychom mohli snížit množství vyhazovaného jídla.

Miluji jídlo - neplýtvám  1Miluji jídlo - neplýtvám  1