Microgreens - třída Veverek

Protože jsme chtěli zkusit ke klíčení něco netradičního, vybrali jsme si semínka slunečnice. Nejprve jsme neloupané semínka slunečnice na 24 hodin namočili do vody. Děti byly nedočkavé a často sledovaly, jestli už se ve vodě semínka nerozpuknou a nezačnou klíčit. Ale to ještě nevěděly, že nás čeká dlouhá cesta. Po namočení jsme semínka dali na nakličovací síto na navlhčený papírový ubrousek. Tři dny děti semínka kropily a pořád nic. Žádné se nerozpuklo a nešla vidět žádná zelená hlavička. Ale po dalších dnech, jsme viděli, jak se začíná něco dít. Rozpuklo se semínko a ze semínka začaly vykukovat zelené hlavičky. Postupně se zelené hlavičky zvětšovaly a zvětšovaly, až jsme je konečně mohli ochutnat. Dětem klíčky slunečnice moc chutnaly, byly slaďoučké jako med. Ale potom nám vyrostly ještě více a to už nám nechutnaly, protože byly trošku hořké. Hořké klíčky slunečnice ale určitě nevyhodíme a zasadíme si je do květináčků. Na podzim budeme sbírat ze slunečnice semínka, abychom je potom opět mohli nechat klíčit a ještě slaďoučké klíčky sníst.

Microgreens - třída Veverek 1