MALÍ ZAHRADNÍCI Z MŠ MÁNESOVA KROMĚŘÍŽ

9. 8. 2020
Mateřská škola, Mánesova 3880, příspěvková organizace

Děti z Montessori tříd se i ve školním roce 2019/2020 věnovali pěstitelským aktivitám na školní zahradě a pokračovali v pěstování bylinek, ovoce a zeleniny.

V září jsme sklidili plody našich prvních pěstitelských pokusů v minulém školním roce.

Na jaře v březnu jsme začali besedou o pěstitelské práci na zahradě s maminkou zahradnicí. Pak jsme zaseli semínka keříkových rajčat k předpěstování. Vzrostlé rostlinky rajčat si pak děti odnesly domů, aby o ně pečovaly i o prázdninách a mohly sklízet zralé plody.

Upravili jsme po zimě školní záhony. Zaseli jsme hrách, salátovou červenou řepu, brambory, mrkev, dýně, cukety, slunečnici pro ptáčky.

Vysadili jsme keřík malin.

Vytvořili jsme skalku s bylinkami léčivkami – měsíček, heřmánek, echinacea, macešky s jedlými květy, levandule. Nejdříve jsme si ze semínek vypěstovali rostlinky a ty jsme pak přesadili na skalku.

V červnu jsme sklízeli jahody, hrášek, pažitku, mátu, meduňku.

Těšíme se, co na našich záhonech sklidíme na podzim a že úrodu použijeme ke kulinářským aktivitám. Baví nás vlastnoručně připravovat pokrmy. Krájeli jsme zeleninu na pečení, pekli jsme vločky z listového těsta se sezamovým semínkem, tvořili jsme ovocné špízy. Moc nám chutnalo.

MALÍ ZAHRADNÍCI Z MŠ MÁNESOVA KROMĚŘÍŽ  1MALÍ ZAHRADNÍCI Z MŠ MÁNESOVA KROMĚŘÍŽ  1MALÍ ZAHRADNÍCI Z MŠ MÁNESOVA KROMĚŘÍŽ  1MALÍ ZAHRADNÍCI Z MŠ MÁNESOVA KROMĚŘÍŽ  1