Lednice Zdravé 5

V rámci oslav Masopustu jsme si také povídali o zdravém a nezdravém jídle. Děti se zúčastnily vzdělávacího programu Nadačního fondu Albert - "LEDNICE ZDRAVÉ 5".  Prostřednictvím pohádkového příběhu se děti seznámily se základy zdravé výživy. Plnily také různé úkoly - nakupovaly a třídily potraviny na zdravé a nezdravé, povídaly si o tom, že každá potravina má své místo a naučily se, jak potraviny správně uložit - které patří do lednice a které do spižírny. Dozvěděly se, že různé potraviny mají vliv na jednotlivé části našeho těla - např. že ryby a různé ořechy jsou dobré pro náš mozek nebo mléčné výrobky pro naše kosti. Nakonec si z různých druhů ovoce  zeleniny vytvořily "jedlé obrázky", které potom s chutí snědly.

Lednice Zdravé 5 1Lednice Zdravé 5 1Lednice Zdravé 5 1Lednice Zdravé 5 1Lednice Zdravé 5 1Lednice Zdravé 5 1Lednice Zdravé 5 1