KVĚTNOVÉ ZAHRADNICKÉ SETKÁNÍ AKČNÍ SKUPINY SZŠ

KVĚTNOVÉ ZAHRADNICKÉ SETKÁNÍ AKČNÍ SKUPINY SZŠ

Začátkem měsíce května se sešla akční skupina SZŠ za účelem společného zahradnického prožitku a navýšení našich výpěstků. Účast byla dostačující     a úměrná prostoru, na kterém jsme se realizovali. Každá třída byla zastoupena učitelkou a rodiči s dětmi.

Zkultivovali jsme pás ovocných stromků a keříků, vypleli, okopali a doplnili mulč. V plánu je doplnit „jostu“ na volné místečko – příjemný návrh a dar jedné z maminek. Z tohoto ovocného mini sadu v letních měsících děti mlsají rybíz, borůvky a malá jablíčka. 

Další pracovní parta zasadila na kopeček za třídu Měsíček dýně: máslové, hokaida i okrasné. Dýně budeme zalévat, pozorovat a chránit před slimáky a doufat, že bude na podzim co sníst či vydlabat a ozdobit. Někteří doplnili hlínu do bylinkového záhonu a zasadili tam velmi aromatický druh máty, řapíkatý celer a kopr. Okopali a zalili nové i původní bylinky ( pažitku, libeček, šalvěj, mateřídoušku).

Jiný tým zahradníků zakládal vyvýšený zeleninový záhon z pěti svahových tvárnic. „Svahovky“ sestavil do tvaru květiny, čímž vznikl prostřední šestý a největší záhonek. Děti nakládaly kolečka kvalitní zeminou, kterou navozily do záhonku. Tu máme díky spolupráci s organizací Služby města Pardubic a.s. Děti si všímaly si i života v hlíně (pavouků, žížal a brouků). Na zeleninovém záhoně máme nyní vysetou mrkev a ředkvičky. Dále vysazenou celoroční cibulku, a sazeničky kedluben. Prostě zeleninku, kterou stihneme ve školním roce vypěstovat a sníst. 

Bylo to velmi příjemně strávené odpoledne. Slunce svítilo, nálada byla výborná, nevázla komunikace ani legrace. Děti si odnesly poznatky o tom, co rostliny potřebují k růstu a o tom, co si ve školce vypěstujeme a sníme :-)

Vavřinová Michaela

KVĚTNOVÉ ZAHRADNICKÉ SETKÁNÍ AKČNÍ SKUPINY SZŠ 1KVĚTNOVÉ ZAHRADNICKÉ SETKÁNÍ AKČNÍ SKUPINY SZŠ 1KVĚTNOVÉ ZAHRADNICKÉ SETKÁNÍ AKČNÍ SKUPINY SZŠ 1KVĚTNOVÉ ZAHRADNICKÉ SETKÁNÍ AKČNÍ SKUPINY SZŠ 1KVĚTNOVÉ ZAHRADNICKÉ SETKÁNÍ AKČNÍ SKUPINY SZŠ 1KVĚTNOVÉ ZAHRADNICKÉ SETKÁNÍ AKČNÍ SKUPINY SZŠ 1KVĚTNOVÉ ZAHRADNICKÉ SETKÁNÍ AKČNÍ SKUPINY SZŠ 1KVĚTNOVÉ ZAHRADNICKÉ SETKÁNÍ AKČNÍ SKUPINY SZŠ 1KVĚTNOVÉ ZAHRADNICKÉ SETKÁNÍ AKČNÍ SKUPINY SZŠ 1KVĚTNOVÉ ZAHRADNICKÉ SETKÁNÍ AKČNÍ SKUPINY SZŠ 1KVĚTNOVÉ ZAHRADNICKÉ SETKÁNÍ AKČNÍ SKUPINY SZŠ 1KVĚTNOVÉ ZAHRADNICKÉ SETKÁNÍ AKČNÍ SKUPINY SZŠ 1KVĚTNOVÉ ZAHRADNICKÉ SETKÁNÍ AKČNÍ SKUPINY SZŠ 1KVĚTNOVÉ ZAHRADNICKÉ SETKÁNÍ AKČNÍ SKUPINY SZŠ 1KVĚTNOVÉ ZAHRADNICKÉ SETKÁNÍ AKČNÍ SKUPINY SZŠ 1
Zpět na výpis