Kurz VAŘENÍ pro rodiče s DĚTMI

24. 11. 2023

Na prvním kurzu jsme společně s rodiči a dětmi připravili, uvařili a ochutnali: TOASTÍK z pšeničného kvasu s PÓRKOVOU pomazánkou a červeným zelím, Zeleninový nákyp s BRAMBORY a smetanou, MRKVÁČ s ořechy. Rodičům a dětem jsme prozradily, jak nejlépe kombinovat a využívat sezónní plodiny, které vybíráme dle doby sklizně, a seznámily je s čerstvými surovinami, ze kterých mohou připravit dětem zdravou svačinku nebo oběd. Na kurzu jsme přivítaly děti, které rády vaří a pomáhají doma rodičům v kuchyni. Rodiče některých z nich se nás ptají během roku na recepty oblíbených svačinek a jídel jejich dětí ze školky, a s dětmi je pak doma připravují. Jsme za to velmi rády a těšíme se na další společně setkání a další kurz vaření. Rády bychom během tohoto školního roku nabídly i více receptů z naší školní kuchyně a inspirovaly ke zdravému vaření s využitím čerstvých surovin a sezónních plodin, které není náročné na čas. Oslovily jsme jednu z maminek, která je cukrářkou a kurzu vaření se zúčastnila se svým synem Adámkem. Domluvily se, že bychom společně připravily nějaký z dalších kurzů vaření pro rodiče s dětmi, a upekly bychom společně nějakou vyjímečnou dobrotu :)