Kuchařka Věkošánků

21. 12. 2022

V naší školce jsme dali hlavy dohromady a vzešel z toho skvělý nápad – vytvoříme si vlastní kuchařku se zdravými recepty! Není lepší příležitosti, než začít s pečením cukroví a zdravých dobrůtek v adventním čase, který k hrátkám v kuchyni vyloženě vybízí.

Na svatého Martina jsme tak započali pečící kapitolu štrůdlem z celozrnné mouky. Děti si vlastnoručně nastrouhaly jablíčka, zabalily štrůdlové nohavice a za pomoci našich hodných paní kuchařek upekly do zlatova. Ten byl!

Následující kapitolu jsme věnovali vánočnímu cukroví. Děti si vyzkoušely např. výrobu nepečených raw banánových kuliček s kokosem nebo pečení perníčků ze špaldové mouky s medem od místního včelaře. Zlatavé botičky, hvězdičky, kolečka, srdíčka, sobíky, zajíčky a další tvary si děti samy zdobily polevou a přichystaly je rodičům k ochutnání na vánoční dílny a besídky.

Těšíme se, co nám přinese další kapitola naší kuchařky. Zatím si užijeme Vánoce. Přejeme vám všem, abyste je prožili v pokoji a hlavně ve zdraví, obklopeni vašimi blízkými. PF 2023!

Kuchařka Věkošánků 1Kuchařka Věkošánků 1Kuchařka Věkošánků 1Kuchařka Věkošánků 1Kuchařka Věkošánků 1Kuchařka Věkošánků 1Kuchařka Věkošánků 1Kuchařka Věkošánků 1