Krůček za krůčkem

Krůček za krůčkem…

Po zapojení do programu SZS jsme začaly přemýšlet, jakým směrem se chceme posouvat v rámci stravy, hygieny a v neposlední řadě výchovy a vzdělávání dětí. Zaměřily jsme se tedy na drobnější, ale neméně důležité prvky.

Online rozbor analýzy potravin byl tím správným impulzem a inspirací pro změny týkající se skladby jídla našich malých strávníků.

Úplná novinka se objevila v odpoledních svačinkách, kdy se před dětmi v miskách objevil čistý bílý jogurt. Aby byl pro děti lákavý již na první pohled, přidaly jsme do každé porce lžíci 100% broskvového džemu (ten jsme získaly z programu SZS- džemy Kvasnička). Paní kuchařky připravily a upekly domácí granolu, kterou si děti nasypaly do misky s jogurtem. Svačinka byla pro děti velmi lákavá již před samotným ochutnáním- čerstvá granola krásně voněla a oči ty by jedly hned. Tak se děti pustily s radostí do jídla, aniž by si uvědomily, že jí „obyčejný“ bílý jogurt.

Recept na domácí granolu:

• 500g ovesných vloček
  • 150g vlašských ořechů
  • 100g slunečnicových semínek
  • ½ lžičky soli
  • 50g kokosových vloček
  • 150g kokosového oleje
  • Med  a rozinky

A změny ve svačinkách pokračovaly dál v podobě zeleninových hranolek a dipu ze zakysané smetany. Aby se děti naladily na správnou vlnu, tak této svačině předcházel taneček doprovázený písní Mrkvička (z CD Zdravá pětka), která je u dětí velmi oblíbená. Spojením tance a jídla se ukázalo být správnou volbou a i tato novinka byla přijata pozitivně a radostně.

Krůček za krůčkem 1Krůček za krůčkem 1Krůček za krůčkem 1Krůček za krůčkem 1Krůček za krůčkem 1Krůček za krůčkem 1