"Kde se bere mléko?" aneb návštěva farmy Apolenka

Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací o hospodářských zvířatech chovaných na farmě, mohly se podívat na to, jak se dojí kozy pomocí dojícího zařízení a úplně nakonec si vyzkoušely ruční dojení mléka na modelu krávy. Teď už všichni tuší, kolik litrů mléka denně mohou jednotlivé druhy nadojit, čím se živí (jaký je rozdíl mezi senem a senáží), kdo patří mezi sudokopytníky, ale i to, kdo je hňup (vykastrovaný kozel). Kromě hospodářských zvířat chovaných v našich krajích jsme si mohli prohlédnout i některá exotická, jako například velblouda, lamu, pštrosa, papoušky či nosály. Překvapilo nás, že osel vydává úplně jiné zvuky, než bychom čekali. A že krávy, i když působí těžkopádně, dokážou ve výběhu zvesela poskakovat. Po návratu do školy jsme si zkusili naši paměť pomocí pracovních listů, které jsme na farmě dostali.

Alena Klímová, třídní učitelka 4. třídy

"Kde se bere mléko?" aneb návštěva farmy Apolenka 1"Kde se bere mléko?" aneb návštěva farmy Apolenka 1"Kde se bere mléko?" aneb návštěva farmy Apolenka 1"Kde se bere mléko?" aneb návštěva farmy Apolenka 1"Kde se bere mléko?" aneb návštěva farmy Apolenka 1"Kde se bere mléko?" aneb návštěva farmy Apolenka 1"Kde se bere mléko?" aneb návštěva farmy Apolenka 1"Kde se bere mléko?" aneb návštěva farmy Apolenka 1