Jedlý dárek pro rodiče (a nejen pro ně...)

Marinovali jsme červenou řepu do uzavíratelných skleniček, ale nejen to. Tentokrát dostaly děti několik zadání. Kromě oloupání, nakrájení a vložení řepy a jednotlivých ingrediencí do připravených skleniček, si také přepsaly na čistý papír, co s tímto dárkem mají dělat, až ho donesou domů. A aby spolupráce s rodiči byla kompletní, požádaly jsme děti, aby vyplnily, zda rodičům marinovaná řepa chutnala. A musím uznat, že výsledek nebyl špatný...:) Koukněte se na obrázek níže. Ochutnala dokonce i paní vedoucí školní jídelny a také paní učitelky.

Rodiče dostali doporučeno, aby řepu podávali s plátky mozzarelly a kváskovým chlebem, ale jak jsem se dozvěděla později, v jedné rodině putovala řepa na talíř společně se smaženými domácími vajíčky a maminka Olívie pronesla, že: “Večeře byla naprosto luxusní”. Moc děkujeme za skvělou zpětnou vazbu!

Potřebovali jsme tedy na drobné kousky nakrájenou syrovou červenou řepu, olivový olej, jablečný ocet, himalájskou sůl a děti, které chtěly, si ještě přidaly pepř a utřený stroužek česneku. Vše jsme zašroubovali víčkem a důkladně protřepali. Paní vedoucí vychovatelka pak ještě pomohla skleničky krásně nazdobit a měli jsme hotovo!

Doma pak děti nechaly směs 2 hodiny marinovat v lednici.

Tentokrát jsme se inspirovali v Tipech na říjen, kde uvedený recept vyšel. Karolino, díky za něho!

Hanka Murphy, rodič