Jedeme na výlet

20. 2. 2020

"Výletování" je oblíbenou činností snad každého člověka, především toho malého. Děti jezdí rády na výlety, a rády se i na výlet chystají.

Jak se na výlet připravit, to záleží na tom, kam jedeme, co tam budeme dělat, jak dlouho tam budeme atd. Když jedou naše děti na výlet (a je tím myšlena třeby exkurze, farma, středisko ekologické výchovy, knihovna, prostě cokoliv, co může děti někam posunout), ví, že je čeká nachystat si baťůžek, do něj přidají pláštěnku, maminka přibalí termosku s horkým čajem v zimě nebo naopak termosku se studeným nápojem v létě. Často tímto nápojem bývá voda nebo voda se šťávou. Jsou výjimky, které jdou cestou nákupu plastové láhve s nějakou sladkou limonádou. Jinak musíme konstatovat, že rodiče podporují naše snažení návratu k pití vody a domácích produktů (šťávy). Dále rodiče do boxíku nachystají dětem zdravé mlsání - může to být čerstvé ovoce a zelenina nakrájené na menší kousky, sušené ovoce, oříšky atd. No a když vše podpoří naše skvělé paní kuchařky, a na svačinu upečou koláč z červené řepy a nabalí nám tento koláč na cestu bezobalově do přenosných boxů na dezerty, přidají lístek s cedulku třídy a nakresleným srdíčkem - no řekněte - komu by se na takový výlet nechtělo☺?

Fotky zde: https://mskamaradnoveveseli.rajce.idnes.cz/Vyprava_za_remesly_do_Muzea_Vysociny_v_Hlinsku_19._2._2020/

Recept na koláč:

3 vejce, 125 g tuku, 170 g cukru, 170 g špaldové mouky, 1/2 prášku do pečiva, 300 g červené řepy
Okrájenou řepu nastrouháme na jemno, přidáme rozpuštěný tuk, vejce, cukr, a rozmícháme. Poté přidáme mouku s práškem do pečiva. Nalijeme na plech a upečeme.