Je jaro.....

22. 3. 2022

Je jaro a péče - ta bují snad na každém rohu..

Jaro je cítit ve vzduchu, za chvíli se ukáže i v našich diářích, a tak je třeba využít krásného počasí a dát vše do pucu. Vzali jsme na školní zahradu náš wermikompostér, a žížalám vyčistili jejich obydlí. Stočili jsme žížalí čaj, který později použijeme jako super hnojivo. Nakrmili žížaly zeleninovými a ovocnými zbytky ze školní jídelny a vrátili kompostér zpět do vestibulu školky.

Druhý den jsme se vrhli na přesazování zakořeněných pokojových květin a úpravu těch přerostlých. V neposlední řadě jsme se rozhodli vyzkoušet sílu jara na pokosu. Děti zaktivovaly semínka hrachu, čočky a fazolek, utvořily jim vhodné podmínky a teď už jen čekají, co se budou dít.. Jejich úkolem je každý den pozorovat změny, starat se o své klíčky a až vypěstují microgreens, sklidíme je a vychutnáme spolu se semínkovými krekry a jarní pomazánkou. Mmmm!

Je jaro..... 1Je jaro..... 1Je jaro..... 1Je jaro..... 1Je jaro..... 1Je jaro..... 1Je jaro..... 1