Jdeme do toho!

Na škole akčně pracuje skupina pro zdravé stravování / vedoucí školní jídelny, koordinátorka EVVO a ředitelka školy/. Samozřejmě pracují za vydatné podpory všech pedagogů, protože jinak by jejich úsilí bylo marné.

Zahájili jsme kroky, které vedou ke klidnému a pozitivnímu průběhu oběda - týden společných obědů -  třída a třídní učitel /pravidelně se opakuje/ přinesl velmi pozitivní ohlas u učitelů i dětí. V třídní komunitě si učitel a děti u společného oběda popovídají nejen o školních záležitostech. Cílem  je  přivést děti ke snědení celého oběda /i polévky/, a to v klidném tempu.

Dalším opatřením ke klidnému stolování je ,že dohlížející pedagog si sám reguluje množství dětí v jídelně. Nejprve se naobědvají děti, které nechodí do družiny. Následně si dohled vyzvedne děti družinové. V jídelně se tak nenahromadí velké množství dětí a řada u okénka je minimální.

Na stolech v jídelně máme ubrusy, květiny, na stěnách obrázky, takže celkově příjemné prostředí pro oběd.

Všichni mají možnost volby mezi dvěma jídly pomocí čtecího zařízení. Volba obědů je možná i z domova.