JAK SE K NÁM DOSTALA CIZRNOVÁ POMAZÁNKA

V předškolní třídě ČMELÁCI už jsou děti hodně zvídavé a tak není od věci průběžně je seznamovat s tím, odkud se k nám dostalo jídlo, které právě jíme. 

Začátkem září nám paní kuchařky připravily k svačině chléb s cizrnovou pomazánkou. Jen jedno z dětí vědělo, že cizrna vypadá jako hrášek a tak jsem se tuto situaci rozhodla vyřešit a dětem rozšířit povědomí o luštěninách. Díky skvělému metodickému materiálu ze SZŠ, you tube časosběrnému videu (jak klíčí a rostou luštěniny), prožitkovému a situačnímu učení a námětové hře, se děti dozvěděly: že luštěniny jsou rostliny, jejichž plody zrají v lusku, naučily se rozpoznat ty nejznámější a v MŠ využívané - hrách, fazole, čočku, cizrnu, sóju. Procvičily svůj zrak i řeč a všechny luštěniny z připravených vzorků se učily pojmenovat a přiřazovat k fotografii, sledovaly krátké časosběrné video o růstu luštěnin. Vyprávěli jsme si o tom, že luštěniny jsou po dozrání velmi tvrdé a nestravitelné, že je potřeba je namočit, uvařit, a poté třeba i rozmixovat, s něčím smíchat a dochutit. 

Užili jsme si u toho spoustu legrace, kluci překvapili svým modelovacím uměním, jen škoda, že se nám v dětské kuchyňce nerozehřála plotýnka, chybělo málo a měli jsme pomazánku vlastní :-)

Michaela Vavřinová

JAK SE K NÁM DOSTALA CIZRNOVÁ POMAZÁNKA 1JAK SE K NÁM DOSTALA CIZRNOVÁ POMAZÁNKA 1JAK SE K NÁM DOSTALA CIZRNOVÁ POMAZÁNKA 1JAK SE K NÁM DOSTALA CIZRNOVÁ POMAZÁNKA 1JAK SE K NÁM DOSTALA CIZRNOVÁ POMAZÁNKA 1JAK SE K NÁM DOSTALA CIZRNOVÁ POMAZÁNKA 1JAK SE K NÁM DOSTALA CIZRNOVÁ POMAZÁNKA 1JAK SE K NÁM DOSTALA CIZRNOVÁ POMAZÁNKA 1
Zpět na výpis