Jak nám řeřicha chutnala

30. 3. 2022
MŠ BÍLÁ

23. 3. 2022 jsme si s fětmi zaseli řeřichu a zhruba týden na to jsme si ji již dávali k obědu.

Řeřicha nám řádně rostla v naší vlhké nádobě, kterou jsme umístili k oknu a pravidelně obhospodařovávali vodou. Trvalo jí to zhruba týden než nám vyrostla tak, že mohla jít na talíř. S paní učitelkou Štěpánkou jsme si ji ostříhali nůžkami a dali na talířek, ze kterého si děti mohly nandat sami tolik řeřichy, kolik chtěly ochutnat. Dávali jsme si jí do vývaru, který jsme měli k obědu. Některé děti se toho opravdu nebály a všechnu řeřichu, kterou si do talíře nasypaly, si i snědly.

Teď už nám ve třídě bujně roste druhá řeřichová dávka.

Jak nám řeřicha chutnala 1Jak nám řeřicha chutnala 1Jak nám řeřicha chutnala 1Jak nám řeřicha chutnala 1Jak nám řeřicha chutnala 1