Jahodové osvěžení :-)

27. 7. 2021
Mateřská škola Benátky

Myšlenka připravit s dětmi a rodiči výborné a zárověň zdravé jahodové nanuky vznikla při přípravě šklního farmářského trhu. Školní trh byl součástí "Zahradní slavnosti" , která se konala na konci června. Od místního dodavatele zeleniny, pana Švece, jsme si objednali jahody. Přivezl nám nádherné a voňavé plody, které nám bylo skoro líto potom rozmixovat :-) Děti se od počátku podílely ,s radostí a zájmem pomáhaly. Nejdřívě odtrhávaly stopky. Jahody jsme umyli a s maminkou jednoho dítka se dali do mačkání, mixování a míchání. Když vznikla polotekutá jahodová pochoutka, děti se ujaly nalévání do předem připravených forem. Poté zapichovaly dřívka a odnášely do kuchyně, kde paní kuchařka nanuky umístila do mrazáku, aby ztuhly. Následující den děti vytvářely cedulky na nanuky. Vybarvovaly pastelkou plod jakhody, pomáhaly je vystříhat a my jsme je poté s kolegyní zalaminovali. Když nanuky byly dostatečně zamražené, nastala poslední fáze. Děti navlékaly cedulky na provázek a my, dospěláci, nanuky vvkládali do celovánových pytlíčků. Výsledek  nejen výborně chutnal, ale byl i krásný na pohled :-) Děti měly radost, že se mohly zapojit a přredvést svým rodičů, co už všechno zvládnou :-) 

 Jahodové osvěžení :-) 1 Jahodové osvěžení :-) 1 Jahodové osvěžení :-) 1 Jahodové osvěžení :-) 1 Jahodové osvěžení :-) 1 Jahodové osvěžení :-) 1 Jahodové osvěžení :-) 1 Jahodové osvěžení :-) 1 Jahodové osvěžení :-) 1 Jahodové osvěžení :-) 1 Jahodové osvěžení :-) 1 Jahodové osvěžení :-) 1 Jahodové osvěžení :-) 1 Jahodové osvěžení :-) 1 Jahodové osvěžení :-) 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací