Jablíčkové překvapení

2. 10. 2021

Že máme ve školce hodné děti, to víme dávno, ale teď jsme se utvrdili v tom, že i rodiče jsou skvělí. A to především, když nám do školky věnovali celou bedýnku domácích jablíček. A co dělat s tolika jablíčky? No přeci štrúdl. Na nic jsme nečekali a hned následující den jsme měli o zábavu postaráno.

Nejdříve jsme ale chtěli vědět, co všechno budeme potřebovat. A tak jsme se zeptali dětí. Jablíčko, těsto, oříšky… Jakým překvapením však bylo, když na otázku „Cukr?“ dostaly odpověď „Ne“. Dětem jsme tedy vysvětlili, že jablíčka jsou již sladká dost a po přidání rozinek již cukr potřebovat nebudeme. Děti se tvářily trošku zmateně, ale daly se do pečení. Čím víc se přípravy chýlily ke konci, tím víc se nám sbíhaly sliny a nemohli jsme se dočkat, až bude hotovo a my se po obědě odměníme naší dobrotou.

Oběd měly všechny děti snězený bleskovou rychlostí a už s táckem čekaly na dezert, který vyjedly do posledního drobečku. Shodli jsme se s dětmi na tom, že byl sladký tak akorát a není tedy třeba jej více sladit.