Jablíčkohraní

V podzimním období nám příroda nadělila spoustu jablíček. Děti ze třídy Permoníci tento čas využily a povídaly si o ovoci. Celým týdnem provázel děti příběh „O Jabloňce“ od Eduarda Petišky. Děti jablíčko poznávaly hmatem, sluchem, vůní, chutí a zrakem. Celý týden bylo jablko přístupné k pozorování v koutku „pokusy a objevy“, kde mohly děti pozorovat části jablka a průběh jeho rozkladu pomocí lupy. Na konci týdne děti porovnaly staré a čerstvé jablko a povídaly si o rozdílech mezi nimi. Společně si vyprávěli o tom, kde ovoce roste, jak vypadá a jak se pěstuje. Porovnávali různé druhy ovoce podle barev, velikosti i chuti. Děti si přinesly své oblíbené ovoce z domova a společně si na něm pochutnaly.

Jablíčkohraní 1Jablíčkohraní 1Jablíčkohraní 1Jablíčkohraní 1Jablíčkohraní 1Jablíčkohraní 1