Jablíčko

Učení dětí o správném stravování je celoroční záležitostí. Děti se v našem "Zvonečku" (zde konkrétně na třídě Berušek) hravou formou učí, jaký je rozdíl mezi zdravými a nezdravými potravinami, jak které potraviny vypadají, chutnají a vznikají, nebo jak je důležité s jídlem správně zacházet, neničit a neplýtvat.

O podporu dětí ve zdravém stravování prosíme i jejich rodiče. Ve svátek či narozeniny děti nosí do školky kamarádům místo cukrovinek a sladkostí čerstvé či sušené ovoce, zeleninu nebo oříšky.

Takto jsme si v poslední době s dětmi povídali o tom, jakou cestu musí urazit jablíčko, než se nám dostane do ruky. Vysvětlujeme dětem, kde se takové jablíčko bere. Může mít různý tvar, barvu, velikost.. Než se zrodí plod, musí nejprve vyrůst ze semínka ovocný strom (který máme možnost vidět i u nás, v českých sadech a zahradách). Nejlepší cestou k poznání je zapojení co nejvíce smyslů, proto měly děti možnost nejen zrakového vjemu, ale také si jablko osahat, přičichnout si k němu a samozřejmě ochutnat. Příjemná chuť v ústech je pro děti tou největší motivací.

Jablíčko 1Jablíčko 1Jablíčko 1Jablíčko 1Jablíčko 1