Jablečná přesnídávka

Jednoho zářiového dne jsme se společně s dětmi vydali na procházku. Zvolili jsme cestu okolo obydlených domečků, přes vesnici. Cestou jsme pozorovali okolní zahrádky, plody (hlavně tedy jablka), které na podzim dozrávají a děti měly během procházky mnoho zvídavých dotazů: „Odkud se berou stromy? Jak mohou růst jablka? Čemu jsou dobrá a proč bychom je měli jíst, aj.“

U jednoho místního zemědělce jsme se zastavili, pán nám nabídnul prohlídku svého sadu s jablky a také nám několik jablíček daroval do školky. Společně s dětmi jsme probírali, co dobrého by chtěli vyrobit, nebo uvařit. Jako jeden z nápadů byla jablečná přesnídávka a tak jsme se do ní pustili. Některé děti strouhaly slupku, jiné krájely, míchaly, přesypávaly, pasíroval, dochucovaly, aj. Děti tato aktivita velmi bavila. Přesnídávku jsme úspěšně dokončili, osladili medem (který jsme dostali od místního pana včelaře) a společně si na ni pochutnali.

V KK jsme se s dětmi ještě pobavili, komu chutnala, proč bychom měli jíst jablka aj. Zazpívali jsme si písničku „Měla babka 4 jablka“, zarecitovali báseň „Jablko“ a na závěr jsme si zahráli pohybovou hru „Červík“. Celé tyto dva dny byly pro děti velmi obohacující a zábavné.

MŠ Hradec nad Moravicí - odloučené pracoviště Kajlovec

Jablečná přesnídávka 1