Hurá za zvířátky

25. 3. 2022
MŠ BÍLÁ

Dnes nás Štěpánka překvapila a při procházce nás vzala k ní domů, nebo teda ne přímo domů ale vedle do chlíva. No a my potom už jen valili oči co tam všechno vidíme.
Měli jsme tu možnost vidět kde žije bejček s kravičkou, že musí být oddělení od sebe a taky jsme si sami zažili, že i zvířátka dokáží být nervózní z velké koncentrace lidí v jejich blízkosti. Býček i kravička byli krásně klidní po celou dobu, začali se lehce ošívat těsně před naším odchodem ze chlíva. Štěpánka nám také ukázala naušničky, které nosí jen zvířátka, pověděla nám o odlišnosti barev a o číslech, které na sobě mají.
Při návštěvě chlíva nás doprovázely kočičky, byly velice hravé a přítulné.
Z druhé strany chlíva nám Štěpánka ukázala jejich dvě malá růžová prasátka. Na ty se děti vydržely koukat celkem dlouhou dobu, neboť prasátka tam dělala přímo "psí kusy". Pobíhala po ohrádce, poskakovala a dokonce si přišla i očuchat ruku paní učitelky. Děti si velice bystře všimly, že prasátka nemají zvířecí naušničky a tak jim Štěpánka vysvětlila, že mají naopak tetování v oušku.
Těsně před odchodem se nám ještě podařilo najít čerstvě snesené slepičí vajíčko a tak jsme měli možnost pocítit, jak je ještě teplé.

Po návštěvě chlíva přišla diskuse na co taková zvířátka máme a jak se o ně staráme.

Hurá za zvířátky 1Hurá za zvířátky 1Hurá za zvířátky 1Hurá za zvířátky 1Hurá za zvířátky 1Hurá za zvířátky 1Hurá za zvířátky 1Hurá za zvířátky 1Hurá za zvířátky 1