Hurá do Licibořic!

Na podzim jsme se s dětmi ze třídy Berušek vydali na malou ekologickou farmu „Babiččin dvoreček“ v Licibořicích. Hned po příjezdu na nás dýchla atmosféra starých časů, doba, kdy příroda ještě nebyla tolik přehlušována ruchem moderní civilizace. Vše kolem se rázem ztišilo a my mohli začít vnímat poklidné tempo přírody.
Děti se postupně seznámily se zvířátky na statku, měly možnost si prohlédnout, pohladit a nakrmit králíky, kozy, prase, husy, kachny s káčátky. Na chvíli si děti zahrály na malé hospodáře a do velkých proutěných košů nanosily ze stodoly voňavé seno pro králíky. Současně poznávaly rozdíl mezi senem a slámou – a to po stránce vizuální, tak po stránce praktického využití. A hned po práci si mohly vyzkoušet, jak se na měkké hromadě slámy dá pěkně zaskákat a poválet.
Děti měly možnost ochutnat sýr z kravského mléka, dozvěděly se, z jakého jiného mléka se dá sýr vyrobit a jaká je jeho cesta z farmy až domů na stůl. Děti, se seznámily se sezónními dary a produkty přírody – zjistily, jak vypadá řepa, kukuřice, mák v makovici, různé druhy hub a také jsme si povídali o tom, odkud se bere med nebo jak a z čeho vzniknou křížaly a rozinky, které si děti mohly také ochutnat.
Dopoledne na malé farmě v Licibořicích bylo pro nás pro všechny milé pohlazení po duši. Děti si z návštěvy odnesly spoustu nových informací, hezkých zážitků a někteří – až do školky i trochu slámy v holínkách.

Hurá do Licibořic! 1Hurá do Licibořic! 1Hurá do Licibořic! 1Hurá do Licibořic! 1Hurá do Licibořic! 1Hurá do Licibořic! 1Hurá do Licibořic! 1