Hlasujeme, jak nám chutnal oběd

20. 4. 2016

Již více než půl roku odcházejí děti po obědě od okénka, kam vrací talíř s příborem, a automaticky sáhnou po modrém PET víčku. Před sebou mají dvě elektronické váhy, na kterých jsou plastové kelímky. Jeden s usmívajícím se smajlíkem, druhý s mračícím se smajlíkem. Dítě vhodí svůj hlasovací žeton - víčko do kelímku podle toho, zda mu chutnal či nechutnal oběd. Obě navážené částky se odpoledne zapíší do zavěšených přehledů hlasování a rozhodujícím pro hodnocení chutnosti je rozdíl obou položek. Výsledky hlasování si mohou děti prohlédnou za celý uplynulý půlrok, protože zalaminované výsledky visí na zdi jídelny.  Jsme rádi, že jídel s negativním hodnocením je minimum. Jsme ale maximalisté, a proto nejsme spokojeni ani s hodnocením do plus padesáti.