Halloween ve Věkoších

31. 10. 2023

Nastal podzim. Ze stromů začínají opadávat listy, déšť a plískanice vystřídaly sluníčko, dny se krátí a noci prodlužují. Ptáci odlétají do teplých krajů, zvířátka se ukládají k zimnímu spánku. Přichází nejtemnější čas v roce. Je to čas, kdy vzpomínáme na ty, kteří již nejsou mezi námi. Na přelomu měsíců října a listopadu slavíme svátky, které propojují náš svět se světem zemřelých. V anglosaských zemích slaví v předvečer svátku všech svatých, 31. října Halloween. Ten není tolik o vzpomínání, jako spíše o strašidelné zábavě. Děti se oblékají do děsivých kostýmů a chodí na koledu.

Ani my z Věkoš jsme nemohli tyto svátky nechat bez povšimnutí. Naše dny ve školce s dětmi byly provázeny tvořením, vyráběním a hrami na téma duchů a strašidel. Mohli jste se potěšit pohledem na strašidelnou dýňovou výzdobu u vchodů do jednotlivých budov, se kterou nám pomohli rodiče s dětmi. V neposlední řadě se zapojila školní kuchyně, kde nám při této příležitosti paní kuchařky vařily tajemná a krásně zdobená jídla (například „strašidelné špagety“, „krvavé zapečené toasty“,“halloweenská focaccia“ a další tematické dobroty).