Farmářské trhy Školičky Kamarád

15. 9. 2018
Školička Kamarád Nové Veselí

Nejdříve nás příroda překvapila krásným, doslova letním počasím už v brzkém jaru, nato nám dala dar v podobě vlídného počasí o třech zmrzlých, což znamenalo obsypané stromy květy, které pilné včely začaly opylovat. Radovali jsme se, jak bude bohatá úroda. Naše radost vystřídala starost s nedostatkem vláhy a srážek, což znamenalo permanentní zalévání našich zahrádek, aby lidská práce nevzešla nazmar. Ti, co mohli čerpat vodu z našeho rybníka, byli spokojeni, ti, co byli závislí na vodě dešťovce, byli smutní.

My máme to štěstí, že jsme se mohli napojit na vodu, kterou lidé čerpají z rybníka, a tím naši zahradě dopřát potřebnou vláhu. Na léto, kdy je školička zavřená, jsme zaměstnali brigádnici, slečnu Vencálkovou z Újezda, která se péčí o naši zahradu zhostila na výtečnou. Zalito, vypleto, zkrátka zahrada neživořila. A díky tomu jsme i sklidili bohatou úrodu. Od rajčat, dýní různých druhů, třešní, plodů muchovníku, černých jeřabin, ostružin a jiných plodů po byliny, kterým se u nás dařilo. Levandule, měsíček, dobromysl, mateřídouška, je toho dost. No a my jsme s dětmi nemeškali, a průběžně jsme úrodu zpracovávali. Dělali jsme džemy, šťávy, sušili byliny, zavařovali kompoty. V září nám pak začali nosit přebytky ze zahrádek i rodiče, za což jim děkujeme.

No a my jsme se rozhodli udělat první farmářské trhy. V neděli, 30.9. od 13.00 do 17.00, jste zváni na naší zahradu nejen k procházce zahradou, ale i k nákupu různých výrobků, které jsou vyrobeny dětmi a ostatními zaměstnanci školičky, vše s láskou a zdravě. Přijďte a podpořte snahu dětí a celé školičky, můžete zde i ochutnat sladké dobroty ze sezónních surovin, jako cuketové buchty, mrkvance, čerstvé šťávy, případně si dáte dobrou kávu. Těšíme se na vás☺.

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací