Farma

Poté děti čekala ochutnávka kozího mléka, sýru a tvarohu, které znají z jídelníčku ve školce. Paní farmářka ukázala dětem, jak se kozí mléko dojí a odvážné děti si mohly vyzkoušet jaké to je dojit kozu. Děti tak získaly představu o tom, co se všechno na farmě děje předtím, než si dají sýr ve školce ke svačině.

Na závěr výletu jsme pomohli vyvést kozy na pastvu.Na podzim jely děti z naší mateřské školy zjistit, jaké to je na kozí farmě Zerlina v Hážovicích. Děti si prohlédly farmu, pomazlily se s kůzlátky, zúčastnily se ranního krmení zvířat.

Na závěr výletu jsme pomohli vyvést kozy na pastvu.

Farma 1Farma 1Farma 1Farma 1Farma 1Farma 1Farma 1Farma 1Farma 1Farma 1