Etiketa pro osmou třídu

24. 1. 2020
ZŠ a MŠ Malšice

Na úterý 21.1.2020 jsme pozvali do naší jídelny paní mistrovou odborného výcviku ze SSJS Tábor, aby našim osmákům popovídala o etice a etiketě chování. Paní mistrová s sebou přivezla dva učně. Ti pak našim žákům popsali prostřený stůl - na co se používají jednotlivé příbory, jedotlivé skleničky a talíře. Na vlastní kůži pak okusili dva naši žáci pravidla příchodu, stolování a odchodu z restaurace.

Paní mistrová hovořila i o chování a oblékání při dalších společenských příležitostech. Např. v divadle, v opeře, na rautu....Seznámila žáky s pravidly představování jednotlivých osob ve společnosti. Zmínila se i o postavení osob např. na pracovišti, ve škole.

Tuto spolurpáce s učňovským střediskem jsme navázali zhruba před třemi roky a stále si myslím, že je to velmi důležitá akce pro dnešní mládež.

Etiketa pro osmou třídu 1Etiketa pro osmou třídu 1Etiketa pro osmou třídu 1Etiketa pro osmou třídu 1Etiketa pro osmou třídu 1Etiketa pro osmou třídu 1Etiketa pro osmou třídu 1Etiketa pro osmou třídu 1Etiketa pro osmou třídu 1Etiketa pro osmou třídu 1Etiketa pro osmou třídu 1Etiketa pro osmou třídu 1Etiketa pro osmou třídu 1
Zpět na výpis