Etiketa pro osmou třídu

24. 1. 2020

Na úterý 21.1.2020 jsme pozvali do naší jídelny paní mistrovou odborného výcviku ze SSJS Tábor, aby našim osmákům popovídala o etice a etiketě chování. Paní mistrová s sebou přivezla dva učně. Ti pak našim žákům popsali prostřený stůl - na co se používají jednotlivé příbory, jedotlivé skleničky a talíře. Na vlastní kůži pak okusili dva naši žáci pravidla příchodu, stolování a odchodu z restaurace.

Paní mistrová hovořila i o chování a oblékání při dalších společenských příležitostech. Např. v divadle, v opeře, na rautu....Seznámila žáky s pravidly představování jednotlivých osob ve společnosti. Zmínila se i o postavení osob např. na pracovišti, ve škole.

Tuto spolurpáce s učňovským střediskem jsme navázali zhruba před třemi roky a stále si myslím, že je to velmi důležitá akce pro dnešní mládež.