Dýňobraní v zahradnictví Šťastný

31. 10. 2022

Halloween klepe na dveře, a tak jsme přijali pozvání nedalekého zahradnictví a vydali jsme se na Dýňobraní.

S několika menšími skupinkami jsme si vybrali dýně, které vydlabeme a pak nás čekal nelehký úkol – vymyslet a domluvit se, jaký vytvoříme na dýni obličej tak, aby se nám všem líbil. Děti se svého úkolu vydlabat a vymyslet co nejstrašidelnější dýni zhostily s veškerou energií a nadšením. Posuďte sami – jak se nám dýně povedly?

V zahradnictví jsme si mohli prohlédnout a ochutnat také různé výrobky z vydlabaných dýní, které zpracovávají různé části dýně tak, aby nedocházelo k plýtvání jídlem. Děti měly možnost navštívit program zahradnictví také s rodiči. Někteří nám dokonce ze své vlastní návštěvy donesli na výzdobu vydlabanou dýni do školky.

Dýňobraní v zahradnictví Šťastný 1Dýňobraní v zahradnictví Šťastný 1Dýňobraní v zahradnictví Šťastný 1