Dýňobraní v Radosticích

Minulý týden se u nás nesl ve znamení dýní. Dýňová atmosféra vstoupila do jídelníčku, vzdělávání, ale i do volného času. V jídelníčku se kromě dýňové polévky, objevily také speciality z cukety, jako zástupce sezónní zeleniny. Děti z mateřské i základní školy se dozvěděly zajímavosti o pěstování a původu dýně a zahrnuly ji do výtvarných aktivit. Dýně byla i centrálním tématem volnočasové aktivity, kterou pořádaly paní účitelky a děti z mateřské školy. Paní učitelky, děti a rodiče se sešli na dýňování, aby ochutnali dýňové a případně cuketové speciality z naší školní jídelny. Rodiče také měli možnost ochutnant výrobky prodávané na Scuk.cz, potažmo vydávané v prostorách naší školy v rámci spolupráce s online tržištěm Scuk.cz. Kromě pohoštění také děti s rodiči vydlabali dýně, které teď budou zdobit okolí budovy naší školy a tématicky halloweensky ozdobí naši obec.

Dýňobraní v Radosticích 1Dýňobraní v Radosticích 1Dýňobraní v Radosticích 1