Duhový pokus a výroba ovocných bonbónků

V pátek 8. října, se děti pustily do přípravy ovocných bonbónů a pokusu duhy. Nejprve jsme se s dětmi bavili o zdravých a nezdravých potravinách a důsledcích, které mají na naše tělo. Děti vyzkoušely duhový pokus s bonbónama, kdy je rozmístily na talíř a zalily vodou. Následně vznikla duha, o které jsme diskutovali a přišli na to, že bonbóny jsou plné barviv, cukru a nejsou dobré pro naše tělo. V návaznosti na to, jsme vyrobili zdravé bonbóny z pomerančové šťávy. Dětem bonbónky moc chutnaly a říkaly, že si je připraví i doma s rodiči.