Duhový pokus

8. 10. 2021

I v naší mateřské škole jsme vyzkoušeli pokus s bonbony Skittles. Děti s velkým nadšením pomáhaly s přípravou pokusu a se zatajeným dechem sledovaly, co se bude dít. Když se začaly ukazovat první barvičky, děti se zaradovaly a od té doby je od talířku nikdo nedostal. Vydržely jej pozorovat dlouhé minuty, a ještě v průběhu dne se ke stolečku vracely a kontrolovaly, co se s duhou děje.
Pokus jsme si poté společně zhodnotili a vysvětlili si, že takové bonbony nejsou pro naše tělíčko nic zdravého, když nám v bříšku dokáží udělat takovou duhu a rozhodli jsme se vyzkoušet vlastní zdravé bonbony z jablíček.

Duhový pokus 1Duhový pokus 1Duhový pokus 1Duhový pokus 1Duhový pokus 1Duhový pokus 1Duhový pokus 1Duhový pokus 1Duhový pokus 1Duhový pokus 1Duhový pokus 1Duhový pokus 1Duhový pokus 1