Duhový pokus

29. 9. 2021
Mateřská škola, Kroměříž, Spáčilova 3239, příspěvková organizace

Duhový pokus

Tak jsme se i my s radostí pustili do výzvy týkající se sladkostí. Nejprve jsme si povídali o sladkostech a o tom, jestli je sladkost pouze bonbón nebo můžeme mlsat i zdravěji. Zjistili jsme, že základní surovinou dobrot nemusí být vždy jen cukr J

Ve třídě Sluníčka jsem připravila talíře, lentilky, vodu a pracovní listy, které jsem stáhla z webových stránek SZS. Děti se dle slovních pokynů pustily do experimentování a zkoumání. Již po nalití vody jen nevěřícně koukaly na měnící se talíře. Zůstaly sedět u stolečků po celou dobu, kdy se lentilky rozpouštěly, a pak zakreslily výsledky do pracovních listů.

Duhový pokus 1Duhový pokus 1Duhový pokus 1Duhový pokus 1Duhový pokus 1Duhový pokus 1Duhový pokus 1Duhový pokus 1