Duhový pokus

29. 9. 2021
Mateřská škola, Kroměříž, Spáčilova 3239, příspěvková organizace

Duhový pokus

Tak jsme se i my s radostí pustili do výzvy týkající se sladkostí. Nejprve jsme si povídali o sladkostech a o tom, jestli je sladkost pouze bonbón nebo můžeme mlsat i zdravěji. Zjistili jsme, že základní surovinou dobrot nemusí být vždy jen cukr J

Ve třídě Sluníčka jsem připravila talíře, lentilky, vodu a pracovní listy, které jsem stáhla z webových stránek SZS. Děti se dle slovních pokynů pustily do experimentování a zkoumání. Již po nalití vody jen nevěřícně koukaly na měnící se talíře. Zůstaly sedět u stolečků po celou dobu, kdy se lentilky rozpouštěly, a pak zakreslily výsledky do pracovních listů.

Duhový pokus 1Duhový pokus 1Duhový pokus 1Duhový pokus 1Duhový pokus 1Duhový pokus 1Duhový pokus 1Duhový pokus 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací