DĚTI Z MŠ MÁNESOVA KROMĚŘÍŽ NA FARMĚ

27. 10. 2020
Mateřská škola, Mánesova 3880, příspěvková organizace

Třída SOVIČEK jela  na Farmu Hvězda u Kroměříže. Děti mohly vidět spoustu ovocných stromků od jabloně, švestky až po hrušeň. Ovoce si mohly také natrhat a ochutnat. Neviděly jen ovocné stromky a ovoce, ale také rybník s rybkami, kurník se slepicemi, kohoutem, husami, perličkami a dalším ptactvem. Nejvíce se dětem líbila možnost nakrmit ovečky a pohladit si králíka a poníka Mášu. Už teď se těší na jaro, že farmu opět navštíví a uvidí mláďátka a rozkvetlé ovocné stromky. 

Děti z třídy MONTESSORI si vyzkoušely farmaření na statku Lebedovský mlýn u Zdounek. Mile je přivítala paní majitelka s talířem plným domácího ovoce ke svačince.  Poté si prošly celou farmu, zjistily, jaká zvířata na farmě chovají, k čemu nám slouží a jak je důležité se o ně starat a vůbec, jak se v přítomnosti zvířete chovat. Vyzkoušely si, kolik práce dá zamést maštali, vyčistit stáj, vyčesat poníky a nakrmit je sušenými jablíčky. Odměnou za, snad dobře, vykonanou práci, bylo svezení na poníkovi a domácí ovocná zmrzlina. 

DĚTI Z MŠ MÁNESOVA KROMĚŘÍŽ NA FARMĚ 1DĚTI Z MŠ MÁNESOVA KROMĚŘÍŽ NA FARMĚ 1DĚTI Z MŠ MÁNESOVA KROMĚŘÍŽ NA FARMĚ 1DĚTI Z MŠ MÁNESOVA KROMĚŘÍŽ NA FARMĚ 1DĚTI Z MŠ MÁNESOVA KROMĚŘÍŽ NA FARMĚ 1DĚTI Z MŠ MÁNESOVA KROMĚŘÍŽ NA FARMĚ 1DĚTI Z MŠ MÁNESOVA KROMĚŘÍŽ NA FARMĚ 1DĚTI Z MŠ MÁNESOVA KROMĚŘÍŽ NA FARMĚ 1DĚTI Z MŠ MÁNESOVA KROMĚŘÍŽ NA FARMĚ 1DĚTI Z MŠ MÁNESOVA KROMĚŘÍŽ NA FARMĚ 1DĚTI Z MŠ MÁNESOVA KROMĚŘÍŽ NA FARMĚ 1DĚTI Z MŠ MÁNESOVA KROMĚŘÍŽ NA FARMĚ 1DĚTI Z MŠ MÁNESOVA KROMĚŘÍŽ NA FARMĚ 1DĚTI Z MŠ MÁNESOVA KROMĚŘÍŽ NA FARMĚ 1
Zpět na výpis