Děti připravovaly ve školní kuchyni odpolední svačinu

19. 1. 2022

Děti, které v naší mateřské navštěvují ekologické aktivity, jsou velmi aktivní a činorodé s velkým zájmem o ekologii, ochranu přírody a všechno, co s ní souvisí.

Také díky zapojení v projektu Skutečně zdravá škola jsou naše aktivity zaměřeny na zdravé stravování, oslavy bez sladkostí a zdravý životní styl. Jednou z našich odpoledních akcí byla návštěva školní kuchyně. S paní vedoucí jsme se domluvily, že děti připraví odpolední svačinu pro kamarády. Děti si oblékly zástěrky, nasadily kuchařské čepice a pustily se do práce. Někdo mazal kváskový chleba máslem, další pokládal plátek sýra a nakonec chlebíky ozdobily kolečkem okurky. Práce šla dětem od ruky a za chvíli měly hotovo.

Za odměnu paní kuchařka děti provedla celou kuchyní, ukázala kde se co vaří, peče a odpovídala na zvídavé otázky. Dětem se v kuchyni moc líbilo a paní kuchařka byla zase ráda, že jí děti pomohly s chystáním svačinky. Byl to velmi příjemný a užitečně strávený čas, při kterém si děti osvojily praktické dovednosti.

Bc. Simona Gajdová, Martina Slavíková

Děti připravovaly ve školní kuchyni odpolední svačinu 1Děti připravovaly ve školní kuchyni odpolední svačinu 1Děti připravovaly ve školní kuchyni odpolední svačinu 1