Den Země ve Školičce Kamarád

21. 4. 2017

Den Země pro nás znamená pomoci ji s problémy, se kterými si naše příroda neumí poradit. Odpadky, které přírodu zaplavují, je potřeba uklidit. Uklízíme nejen okolí naší školky, ale i prostředí našeho městyse a taky řeku Oslavu, která protéká Novým Veselím. Celý týden budeme naší planetě pomáhat. V pondělí přivítáme u nás ve školičce stážistky z Pardubicka, a společně budeme tvořit z odpadových materiálů. V úterý nás čeká výprava po Vodní naučné stezce, abychom zjistili, zda tam není nějaký nepořádek. Ve středu se pustíme do úklidu koryta řeky Oslavy spolu se žáky místní základní školy. No a ve čtvrtek se do našich oslav zapojí i babičky a dědečkové našich dětí, které pozveme opět na zahradu, tentokrát ne pracovat, ale hrát si. Při první návštěvě, kdy nám pomáhali uklízet a chystat zahradu na jarní práce, se jim u nás moc líbilo. A tak je zveme znovu, aby nás naučili hry svého mládí. Zahrada se tak stane nejen zdrojem obživy, ale i odpočinku a relaxace. No a v pátek, kdy bude filipo-jakubská noc a Země nám ukáže svou moc, se všichni převlečeme do čarodějnických kostýmů a babičky a dědečkové nám připraví čarodějnické zkoušky. V tento den se naše stážistky s námi rozloučí a doufáme, že všichni budeme za celý týden plni zážitků, společné radosti z kusu dobré práce a hrdi na to, jak můžeme naší Matce Zemi pomáhat.